wtorek, 4 listopada 2014

Budząc się z letniego snu

Lato, ciepełko, krótkie spodenki, lekka bryza chłodząca rozpaloną twarz. A mnie wołami nie wyciągniesz na bieganie. Ale nadchodzi jesień, szarówka, ponuro a najlepiej jeszcze jakiś deszcz a ja wyciągam te wszystkie warstwy i warstewki, czapka, rękawiczki i nareszcie budzę się do życia. Znajduję czas i ochotę na to by wyjść, niezależnie od pogody i brykać. 
Do letniej abstynencji biegowej przyczynił się jeszcze jeden faktor. Do słownika wkradło się "muszę". Muszę pobiegać. Chwilunia. To ma być przyjemność, hobby, a nie konieczność. Przecież to nie jest moja praca, gdzie coś muszę. Biegam bo tak chcę. Postanowiłam sobie odpocząć. Aż poczuję, że znowu mi się chce. 
I zachciało. Jak tylko zrobiło się zimno. 

Najtrudniej było z czasem. Odkąd Tygrysek zaczął przedszkole a ja pracę, każda chwila razem była na wagę złota. Wystarczy, że co drugi weekend muszę jechać na UW, gdzie jeszcze odbierać wieczorną godzinę maluchowi. Ale znalazło się rozwiązanie. 
Jak wiadomo najtrudniej wyjść z domu, potem już samo się biegnie. Gdy prowadzę go do przedszkola od razu ubieram się w sportowe ciuchy i po odstawieniu malucha zamiast do domu idę  od razu na małą rundkę po polach. Tak rozpoczęty dzień ma całkiem inna energię.Sportowy kalendarz powolutku zapełnia mi się takimi wyrwanymi napiętemu grafikowi chwilami. W środy mam tę godzinę dla siebie, którą spędzam na basenie, w czwartek udaje mi się wcisnąć trochę jogi przed pracą. Niewiele, ale czasem już to wystarcza. Zawsze jakiś początek. I najważniejsze, znowu sprawia radość. 5 komentarzy:

 1. dobrze, że dajesz rade znaleźć czas na bieganie ;) piękne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ależ piękna ta jesień u Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. no niestety teraz już nie ma tak ładnej pogody :(

  OdpowiedzUsuń
 4. teraz juz będzie coraz mniej sprzyjających warunków do beigania, jak spadnei snieg: ( trzeba korzystać z pogody poki jest :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tęsknię za jesienią..te kolory!

  OdpowiedzUsuń